Kampery, przyczepy i pojazdy turystyczne z reguły nie budzą aż takich emocji wśród fanów motoryzacji. Może to zmienić pojazd o nazwie Futurelight, który jest efektem kooperacji inżynierów i projektantów z BMW Designworks i firmy The North Face. Pokazano go oficjalnie w ubiegłym tygodniu na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas.

""

mat.pras.

moto.rp.pl

Składany namiot z nowoczesnego, „oddychającego” i wodoodpornego materiału, umieszczony na przyczepie na dwóch kołach, ma unikalny design. Projektanci tworząc projekt inspirowali się koncepcyjnym autem wymyślonym przez Chrisa Bangle’a – roadsterem BMW GINA Light Visionary z 2008 r. To pojazd o zmiennym wyglądzie, ubranym w elastyczną tkaninę. Wykorzystując ruchomą konstrukcję, GINA może zmienić swój kształt, czy to w odpowiedzi na warunki jazdy, czy na polecenie kierowcy. Przyczepa Futurelight – choć nie ma możliwości zmiany kształtu jak GINA – wyróżnia się tkaniną ze zintegrowanym naciągiem wspieranym zewnętrznym szkieletem.

""

BMW GINA Light Visionary / fot. mat.pras.

moto.rp.pl

To rozwiązanie może okazać się jednak niepraktyczne – konstrukcja jest bowiem z pewnością mniej stabilna i głośniejsza podczas transportu niż tradycyjna przyczepa, za to wygląda zjawiskowo. The North Face przyczepę traktuje jako formę promocji nowego materiału – tkanina od 2020 r. ma być wykorzystana do produkcji tradycyjnych namiotów.

""

mat.pras.

moto.rp.pl

Przyczepa Futurelight gwarantuje komfort na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Dwuosobowy namiot posiada łóżko i sofę, znajduje się tam również miejsce na szafkę kuchenną i chłodziarkę.