W Wietnamie grupa nastolatków zbudowała replikę Bugatti. Wygląda naprawdę dobrze

Bugatti zbuduje tylko 500 egzemplarzy modelu Chiron. Ostatnie sztuki mają opuścić fabrykę w Molsheim we Francji do końca tego roku.

Publikacja: 19.04.2022 15:33

W Wietnamie grupa nastolatków zbudowała replikę Bugatti. Wygląda naprawdę dobrze

Foto: fot. YouTube NHẾT TV

 Wszystkie 500 sztuk tego modelu zostało już sprzedane, co oznacza to, że nie ma szans na zakup fabrycznie nowego, skonfigurowanego według własnych życzeń Chirona.Opcją jest rynek aut używanych, albo... zbudowanie go samemu.

Grupa młodych Wietnamczyków pokazała, że takie rzeczy też są możliwe i jeśli się tylko bardzo chce, można zbudować własne Bugatti Chiron. Nie wiadomo, czy chociaż jeden oryginalny egzemplarz Chirona został dostarczony do klienta z Wietnamu, ale pewne jest, że ta replika jest jedną z najfajniejszych, jakie można zobaczyć w sieci. Zbudowano ją od podstaw, nie używając części z innych pojazdów, z wyjątkiem silnika pochodzącego z Toyoty.

Czytaj więcej

Pospiesz się, jeśli chcesz kupić nowe Bugatti

fot. YouTube NHẾT TV

Auto budowano ponad rok. Projekt przechodził przez wiele etapów. Podobieństwo do oryginału i jakość wykonania jest naprawdę warta pochwały. Zespołowi zapaleńców z Wietnamu Ci udało się odtworzyć kształty Chirona z zewnątrz jak i w środku z zachowaniem najwyższych szczegółów. Poziom kreatywności jest również zdumiewający - np. przednie reflektory są tanimi elementami pochodzącymi z rynku wtórnego, ale tak obrobionymi żeby zapewniały wygląd bliski oryginałowi. Projekt nie jest ukończony. Wnętrze wymaga jeszcze wiele pracy, jednak rok pracy przy tym projekcie absolutnie nie poszedł na marne. Film pokazujący budowę auta obejrzało już ponad 7 mln osób.

Czytaj więcej

Bugatti jest teraz chorwackie
Tu i Teraz
Michelin likwiduje fabrykę opon w Olsztynie. Przenosi ją do Rumunii
Tu i Teraz
Afera w we Włoszech. "W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano"
Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"