Skoda jest największym eksporterem Czech, ale jej sukcesy wywoływały często tarcia w grupie Volkswagena. Bernd Osterloh, przewodniczący rady pracowniczej VW AG zarzucał Czechom, że kanibalizują sprzedaż głównej marki grupy. Jaroslav Povšik poinformował w cotygodniowym biuletynie związkowym „Skodovačky Odborar”, że Skoda zamierza przenieść produkcję modelu Superb na Słowację, SUVa Kodiaq do Niemiec, a SUVa Seat Ateca do Hiszpanii.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda ma nowego szefa

– Czy nie dość tej kampanii przeciwko Skodzie? Czy mamy pozbawić ją wszystkiego co dobre i doskonałe, jakie teraz mamy? Będziemy walczyć na wszystkich frontach – w prasie, z rządem poprzez społeczeństwo, z Volkswagenem – skomentował Povšik gniewnie na pierwszej stronie biuletynu.

""

Skoda Octavia RS iV.

moto.rp.pl

W ubiegłym roku firma z Mlada Boleslav wyprodukowała w czeskich zakładach 29 298 egzemplarzy modelu Superb, 101 586 SUVów Kodiaq i 98 380 sztuk Seata Ateca, który produkowany jest przez Czechów. W sumie powstało 1,24 mln samochodów. Najwięcej wyeksportowano do Chin i Niemiec. Herbert Diess, prezes grupy VW powiedział w lipcu dziennikowi „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, że Skoda, jedna z 12 marek w grupie, musi bardziej konkurować z firmami z Korei i z Francji.

CZYTAJ TAKŻE: Skoda wyprzedza Volkswagena