Informacja pojawiła się po tym jak już i tak wielu z producentów i importerów wycofało się z przyjazdu do Genewy. Dni prasowe miały rozpocząć się we wtorek 03 marca, a otwarcie dla zwiedzających miało nastąpić dwa dni później – 05 marca.

""

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Przemysł motoryzacyjny zainfekowany koronawirusem

Dzisiaj (28.02) w Szwajcarii ogłoszono o nowych przypadkach zachorowań, ale organizatorzy czekali na instrukcje od rządu w sprawie odbycia się salonu. Agencja Bloomberga poinformowała rano, że władze postanowiły zakazać co najmniej do 15 marca zgromadzeń z udziałem ponad tysiąca osób. Podobny zakaz wydał rząd Niemiec. Ten fakt sprawia, że salon staje się niemożliwy do zrealizowania.

""

moto.rp.pl

– Ubolewamy z powodu tej sytuacji, ale zdrowie wszystkich uczestników jest priorytetem dla nas i dla i naszych wystawców. To siła wyższa i ogromna strata dla producentów, którzy dużo zainwestowali w swą obecność w Genewie. Jesteśmy jednak przekonani, że zrozumieją tę decyzję – oświadczył Maurice Turretini, przewodniczący rady Fundacji. – Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie edycji 2020 salonu GIMS – dodał.

CZYTAJ TAKŻE: 96 procentowy spadek sprzedaży samochodów w Chinach

Skutki finansowe dla wszystkich związanych z tą imprezą są znaczne, trzeba będzie je oszacować w najbliższych tygodniach. Jedno jest pewne: kupione bilety wstępu zostaną zrefundowane. Organizatorzy poinformują o tym, możliwie jak najszybciej w swoim portalu – podano w komunikacie biura prasowego salonu.