Bugatti jest pierwszym producentem, który przekroczył barierę 300 mil na godzinę. Rekord świata został ustanowiony w prototypie zbliżonym do modelu z produkcji seryjnej. Chiron pognał z prędkością 304,773 mil/h co oznacza, że rozpędził się do 490,484 km/h). Rekord pobity został na torze testowym Ehra Lessien w Niemczech. To jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można osiągnąć taką prędkość. Na terenie obiektu znajduje się liczący prawie 9 km odcinek prostego toru.

O rekordowym Chironie wiadomo niewiele. Seryjny model wyposażony jest w 8-litrowy silnik W16, który generuje moc 1500 KM. Bugatti nie podało, jaką moc miał egzemplarz, który rozpędził się do prawie 500 km/h. Pewne jest to, że jego nadwozie zostało wydłużone o 25 cm, przeprowadzono też kilka poprawek aerodynamicznych, a firma Michelin przygotowała specjalne ogumienie.

""

Rekordowy Bugatti Chiron.

moto.rp.pl

– Co za rekord! Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym producentem, który osiągnął prędkość przekraczającą 300 mil na godzinę. Kamień milowy na wieki. Chciałbym podziękować całemu zespołowi i kierowcy, Andy’emu Wallace’owi, za ich wybitne osiągnięcia – powiedział Stephan Winkelmann, prezes Bugatti.

ZOBACZ TAKŻE: Bugatti Divo: 40 sztuk za 5 milionów euro każda

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM
""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl