Hyundai Motor zamierza rozszerzyć do ok 51 tys. pojazdów dobrowolną akcję przywoławczą dla elektrycznego modelu Kona Electric, którą zorganizowana w związku z ryzykiem zapalenia się ogniw baterii. Informację podała koreańska agencja prasowa Yonhap.

Producent zacznie ją 16 października od sprawdzenia 25 564 takich aut w Korei, następnie zrobi to z 37 366 pojazdami w Europie i 11 137 w Ameryce Płn. Hyundai Motor Poland poinformował „Rzeczpospolitą” , że „od momentu rozpoczęcia sprzedaży w 2017 r. w Polsce zarejestrowano 6134 samochody Hyundai Kona, w tym 236 w wersji elektrycznej, sprzedawanej od 2019 r. Hyundai Motor Company przeprowadza w Korei akcję przywoławczą modelu Kona Electric. Firma bada sprawę, m.in. w celu ustalenia sytuacji w odniesieniu do samochodów o europejskiej specyfikacji” — dodał dział prasowy HMP.

CZYTAJ TAKŻE: Hyundai wydziela nową submarkę dla elektryków

Hyundai Kona Electric.

Hyundai podał 12 października w komunikacie, że „jest na końcowym etapie powiadamiania amerykańskiego urzędu bezpieczeństwa transportu drogowego NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration) o dobrowolnej akcji przywoławczej i zacznie proces informowania właścicieli tych pojazdów”. Komunikat nie wymienił innych rynków, łącznej liczby dodatkowych e-aut, które mają być objęte akcją ani jej terminów.

Koreański resort transportu poinformował w ostatnim tygodniu, że dobrowolna akcja przywoławczą modeli Kona EV wiąże się z wadliwą produkcją ogniw wysokiego napięcia, przez co może dojść do zwarcia i groźby pojawienia się ognia w bateriach. LG Chem, dostawca tych baterii do Kona EV stwierdził z kolei, że wadliwe ogniwa nie są przyczyną pożarów, ale dokładnej przyczyny nie ustalono. „Eksperyment przeprowadzony wspólnie z Hyundaiem nie doprowadził do pojawienia się ognia, więc nie można zrzucać za to winy na ogniwa— – informuje LG Chem. W pojazdach objętych akcją w Korei zostaną zainstalowane nowe wersje oprogramowania, a w niektórych wymienione baterie. Ostatnio sześć egzemplarzy elektrycznej wersji Kony odebrała warszawska policja.

CZYTAJ TAKŻE: Policja w Warszawie przesiada się do elektrycznych radiowozów

 

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z powodu koronawirusa Tesla zawiesza produkcję w USA. Fabryka w Chinach już pracuje

Tesla chce zakończyć konflikt z władzami Kalifornii i 24 marca zawiesi produkcję w fabryce ...

Skoda Superb: Przestrzeń, wygoda, bezpieczeństwo

Samochody z segmentu D oferują rozwiązania, które jeszcze kilka lat temu były dostępne jedynie ...

Fabryka Opla w Gliwicach w ciągu kilku lat zacznie produkować samochody dostawcze

Fabryki aut w Polsce produkują coraz mniej

Produkcja samochodów osobowych w Polsce dalej zwalnia. W pierwszej połowie 2019 r. skurczyła się ...

Ciepły napój za darmo dla służb mundurowych

Na stacjach Circle K służby mundurowe otrzymają ciepły napój za darmo. Jest to podziękowanie ...

Po testach dziennikarskich aut Volkswagena przybędzie drzew

Volkswagen zdecydował się zrealizować niecodzienny pomysł. Będzie redukować i kompensować ślad węglowy samochodów testowych ...

Audi A8 50 TDI quattro: Ukryte piękno

Technologicznie perfekcyjne i świetnie jeżdżące – taki opis zawsze pasował do kolejnych generacji Audi ...