Zdjęcie tygodnia: Jak błysnąć w towarzystwie

Zaniemówiliśmy. Tak, tak, zaniemówiliśmy, olśnieni blaskiem Chevroleta Impali z 1958 r., który był jedną z atrakcji tegorocznego Tokyo Auto Salon. Przyznacie, że nic w tym tygodniu nie mogłoby przyćmić dzieła Takahiko Izawy i jego firmy Rohan Izawa Art Design.

Publikacja: 20.01.2019 11:31

Zdjęcie tygodnia: Jak błysnąć w towarzystwie

Foto: fot. Noriko Hayashi/Bloomberg

Potrzebne ci nowe „ubranie” dla samochodu które sprawi, że nikt nigdy nie minie cię na drodze obojętnie? Jedną z firm, które mogą w tym pomóc jest japońskie studio Rohan Izawa Art. Design, specjalizujące się w najbardziej wyrafinowanej personalizacji aut. Reklamówką jej możliwości jest Rohan Metal Chevrolet Impala z 1958 r., jedna z atrakcji tegorocznego Tokyo Auto Salon. Rekonstrukcja i zdobienie samochodu zajęły dwa lata. Ręcznie grawerowana karoseria została pokryta specjalnym, opracowanym przez Izawę lakierem IZ METAL, dzięki któremu można uzyskać efekt zbliżony do chromowania powierzchni. Ten wynalazek pozwolił Izawie grawerować wzory nie tylko na elementach chromowanych, ale na całym nadwoziu. Po co, spytacie? Nie pytajcie, dajcie się uwieść temu blaskowi.

""

moto.rp.pl

""

moto.rp.pl

""

fot. Noriko Hayashi/Bloomberg (3)

moto.rp.pl

Rohan Izawa Art Design ma w swojej ofercie różne techniki „body paintingu”, uprawianego na karoseriach samochodów, a auta pokazowe przygotowane przez studio zdobywają nagrody na japońskich (bo jakże by mogło być inaczej) wystawach motoryzacyjnych. Poza grawerowaniem i malowaniem lakierem IŻ METAL są także takie atrakcje dla auta i właściciela, jak „Grinder Tatoo” czy „3D painting”. Jak twierdzi sam Takahiko Izawa, Impalą, po zakończeniu jej kariery ekspozycyjnej (debiutowała na Sema Show w 2018 r.), zamierza jeździć sam. Choć – przyznajmy – jest to nieco ryzykowne, choćby ze względu na koszty usunięcia nawet drobnej szkody parkingowej….

Zobaczcie, jak powstawał niezwykły Chevrolet:

Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie
Tu i Teraz
Zmarł Paolo Pininfarina. Jego firma zaprojektowała 1300 samochodów, w tym Izerę