Ustawa dotycząca Funduszu Dróg Samorządowych zostanie uaktualniona. Według zapowiedzi, zmieni się nie tylko nazwa, ale też kompetencje. Rząd zapowiedział ponadto wsparcie Funduszu kwotą 3 mld zł na realizację przyszłych inwestycji. Tego typu działania mają być inwestycją w bezpieczniejsze drogi, ale także odciążeniem budżetów samorządów.

Nowelizacja ustawy dotyczącej Funduszu Dróg Samorządowych ma wprowadzić wiele istotnych zmian. Wśród nich można wymienić m.in. zmianę nazwy na „Fundusz Rozwoju Dróg”. Poza tym mają zmienić się ustalenia co do rozwoju infrastruktury drogowej na najbliższe lata.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne odcinki autostrady A1 już gotowe

Zgodnie z doniesieniami portalu Money.pl w ślad za Polską Agencją Prasową, Fundusz miałby być odpowiedzialny za pokrycie kosztów budowy nowych obwodnic miast, w ciągu dróg wojewódzkich. Z niego również miałyby być finansowane inwestycje, które do tej pory obciążały budżet samorządów. Mowa m.in. o drogach powiatowych czy inwestycjach gminnych.

CZYTAJ TAKŻE: Potaniała budowa dróg. GDDKiA zaskoczona

Rząd zapowiedział również plan wsparcia, znowelizowanego Funduszu, kwotą 3 mld zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na rozwój infrastruktury (przede wszystkim na budowę obwodnic), która wpłynie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania po polskich drogach. Tego typu działania mają odciążyć samorządy, których budżety są mocno nadszarpnięte przez panującą pandemią COVID-19. Dodatkowo ujęcie w Fundusz mniejszych inwestycji, powinno wpłynąć na zmniejszenie odsetku ich odrzucania przez m.in. brak środków.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Top 5 | Najczęściej rejestrowane SUV-y w Niemczech

Co piąty samochód zarejestrowany w Niemczech to SUV. To segment, który nawet na największym ...

Ceny | Suzuki Ignis: Najtańsze 4×4 na polskim rynku

Najmniejszy model Suzuki został zmodernizowany. Ignis otrzyma bogatsze wyposażenie, hybrydowy napęd i m.in. opcjonalnie ...

Złodzieje polują na drogie auta

Najwięcej aut skradziono w Warszawie i okolicach. Zaraz potem – w województwach: dolnośląskim, śląskim ...

Pierwsze zdjęcia zupełnie nowego Opla Astry

Opel wprowadzi na rynek jesienią 2021 roku nową generację Astry. Kompaktowy model oparty jest ...

Ceny | Mazda CX-5: Bestseller z nową ceną i wyposażeniem

SUV CX-5 to bestseller Mazdy nie tylko na polskim rynku. Teraz pojawił się model ...

Renault Talisman Grandtour: Nowoczesny konserwatysta

Kombi nie musi wyglądać nudno – to już wiemy od kilku lat. Ale mało ...