Obowiązkowa polisa OC a oferta ubezpieczenia

Każdy z pojazdów poruszających się po drogach publicznych musi mieć obowiązkową polisę OC. Mogłoby się wydawać, że z tego powodu wszystkie te ubezpieczenia są do siebie podobne i nie ma co się zagłębiać w szczegóły. Nic bardziej mylnego.

Szczególnie warto przyjrzeć się ofertom ubezpieczenia komunikacyjnego rozszerzonego o dodatkowe usługi assistance. Zapewniają one praktyczną pomoc w razie niespodziewanych kłopotów podczas podróży samochodem, m.in. naprawę na miejscu, holowanie czy pojazd zastępczy.

Polisy pod lupą

Takie dodatkowe usługi są szczególnie ważne teraz, w wakacje, podczas szczytu wyjazdów urlopowych. Uszkodzona opona lub stłuczka wcale nie muszą oznaczać wielogodzinnego postoju czy też końca wycieczki. Wystarczy jeden telefon do ubezpieczyciela i kłopot z głowy.

Nic więc dziwnego, że właśnie rozszerzone pakiety OC wzięła pod lupę największa w Polsce multiagencja, Unilink. W efekcie jej badań powstał ranking „Gazety Bankowej” dotyczący ubezpieczeń samochodu za rok 2022.

Zwycięzcą rankingu został LINK4 i jego produkt OC wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony. Przy ocenie najwyżej punktowane były holowanie po wypadku i wynajem samochodu zastępczego po kradzieży. Pozostałe oceniane kategorie to holowanie w razie awarii, braku paliwa i innych zdarzeń losowych, wynajem samochodu zastępczego po awarii czy przewóz ubezpieczonych oraz pomoc informacyjna.

To już kolejne zwycięstwo LINK4. Pakiety OC od LINK4 okazały się bezkonkurencyjne także w Rankingu ubezpieczeń OC 2021 (pakiet: OC, NNW i assistance do OC) przygotowanym przez „Rzeczpospolitą”.

Atuty pakietu OC w LINK4

Co zdecydowało o tegorocznej wygranej pakietu ubezpieczenia OC wraz z Programem Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony od LINK4? Jego atutami okazały się holowanie po wypadku na dłuższy dystans (do 100 km), oferta naprawy auta na miejscu (jeżeli jej koszt nie przekracza 200 zł), możliwość wymiany uszkodzonej opony na koło zapasowe na miejscu zdarzenia – co jest szybsze i wygodniejsze niż odholowanie samochodu do zakładu wulkanizacyjnego – a także oferta samochodu zastępczego o dzień dłużej (na trzy dni) zarówno po wypadku, jak i po kradzieży.

Jak ochrona od LINK4 działa w praktyce? Gdy np. uszkodzimy oponę, wystarczy zadzwonić na numer całodobowej infolinii, a resztą zajmie się już pomoc drogowa. Średnio dociera ona na miejsce w pół godziny. Jeśli na wyposażeniu auta mamy zapas, fachowiec od razu wymieni uszkodzone koło. Jeśli nie będzie to możliwe, odwiezie pojazd do najbliższego warsztatu.

Można także liczyć na uruchomienie silnika w razie rozładowania akumulatora. W przypadku stłuczki również od razu na miejscu może zostać udzielona drobna pomoc techniczna, jeśli koszt naprawy nie przekracza 200 zł. A jak wiadomo, szybka naprawa na miejscu, jeśli tylko jest możliwa, to najlepsze rozwiązanie. Skraca czas nieplanowanego postoju, co jest szczególnie istotne, gdy podróżujemy z małymi dziećmi.

Z kolei w razie poważniejszego zdarzenia – kolizji, wypadku, uszkodzenia auta przez wandala, zderzenia ze zwierzęciem, czy zniszczeń powstałych w wyniku zjawisk atmosferycznych, np. zbicia szyby przez grad – nie musimy martwić się o holowanie uszkodzonego samochodu, nawet jeśli zdarzenie nastąpi z dala od dużych ośrodków. Limit holowania do 100 km pozwoli spokojnie przewieźć auto lawetą do warsztatu w większym mieście.

Warto szukać najlepszej oferty

Jak zwraca uwagę Katarzyna Wojdyła, członek zarządu LINK4, oferta dopasowana do potrzeb klienta przy jednoczesnej prostocie samego procesu zawierania umowy to dwie zasady, na które LINK4 stawia od zawsze.

– Bardzo nas cieszy, że po raz kolejny nasz pakiet OC okazał się najmocniejszy na tle silnej konkurencji na rynku ubezpieczeniowym. Warto pamiętać, że samo OC to nie wszystko i szukać dla siebie najkorzystniejszej oferty rozszerzonej o pomoc assistance – podkreśla Katarzyna Wojdyła.

– W czasach, kiedy coraz bardziej liczymy się z każdą wydaną złotówką, praktyczne dodatkowe usługi poprawiające nasze bezpieczeństwo w trasie i podnoszące komfort podróżowania liczą się podwójnie. Warto więc świadomie wybierać z dostępnej oferty na rynku to, co najlepsze, bez ponoszenia zbędnych kosztów – dodaje członek zarządu LINK4.

Warto dodać, że istotnym atutem ubezpieczenia w LINK4 jest także to, że polisę można kupić przez internet. To nie tylko wygoda i oszczędność czasu – przy zakupie tą drogą zyskujemy dodatkowo 7% zniżki. Na stronie link4.pl dostępny jest kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia i wylicza całkowity koszt polisy. Można także porozmawiać z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub spotkać się z agentem.

Szczegółowe informacje, w tym wszystkie warunki i ograniczenia, dostępne są w OWU na stronie link4.pl

Materiał powstał we współpracy z Grupą PZU.