SOP kupuje 25 samochodów i trzy łodzie

Służba Ochrony Państwa po raz kolejny kupuje samochody. Jak podało radio rmf.fm ogłoszono przetarg na 25 pojazdów.

Publikacja: 25.11.2020 09:32

SOP kupuje 25 samochodów i trzy łodzie

Foto: fot. AdobeStock

To kolejne państwowe zamówienie na partię nowych, służbowych aut. Wśród 25 zamówionych aut znajdą się trzy mocne SUVy z silnikami o mocy minimum 300 KM i wyposażeniem mającym gwarantować dużą dawkę luksusu. Oprócz tego Służba Ochrony Państwa zgłosiła zamówienie na dwie limuzyny średniej klasy o mocy minimum 190 KM, 10 minivanów i busów z bogatym wyposażeniem jak i kilka sztuk aut osobowych z niższej półki i dwa samochody ciężarowe o masie do 3,5 tony. Jak podaje gazeta.pl elementem przetargu są też trzy łodzie kategorii C: łódź motorowa typu RIB dla min. siedmiu osób, łódź motorowa, łódź elektryczna.

CZYTAJ TAKŻE: 308 aut dla rządu sfinansowane z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji

Auta mają dotrzeć do Służby Ochrony Państwa najpóźniej do września 2021 roku. To nie pierwsze zamówienie rządowe w ostatnim czasie. Na początku listopada zrobiło się głośno o przetargu na 308 limuzyn, o którym napisał „Fakt”. Wydano na to ponad 100 mln złotych. W ostatnim czasie również urząd skarbowy zakupił nowe auta, CBA otrzymało 11 nowych BMW, a straż graniczna 60 Jeepów.

""

mat. producenta

moto.rp.pl

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna w Jeepach Wrangler Sahara

Zakupy SOP robione w środku pandemii, w momencie kiedy brakuje środków dla szpitali i ratowania firm i gospodarki wydaje się co najmniej mało rozsądne. Oferty zainteresowane podmioty mogą składać do drugiej połowy grudnia. Wtedy SOP ujawni budżet, którym dysponuje na zakupy nowych aut.

Tu i Teraz
Afera w we Włoszech. "W Polsce nie można produkować samochodu o nazwie Milano"
Tu i Teraz
Blokada mostów w Warszawie. Policja obserwuje przeprawy przez Wisłę
Tu i Teraz
Jutro blokada mostów w Warszawie. Aktywiści planują utrudnić życie kierowcom
Tu i Teraz
Uwaga na fałszywe SMS-y z mandatami. GITD komentuje "nie reagować, to oszustwo"
Tu i Teraz
Polskie firmy budujące drogi rozpychają się w Europie