W niemieckim przemyśle samochodowym może dojść do utraty 100 000 miejsc pracy. Taką prognozę wystawił ekspert Ferdinand Dudenhöffer, szef Centrum Badań Motoryzacyjnych (CAR) na Uniwersytecie Duisburg-Essen.

Ferdinand Dudenhöffer, ekspert branży automotiv spodziewa się, że niemiecki przemysł samochodowy będzie musiał pozbyć około 100 000 pracowników. Popyt w Europie i Ameryce spada, produkcja w Europie prawdopodobnie się załamie do dwunastu milionów samochodów. Profesor napisał w opracowaniu, że świat motoryzacji musi sobie poradzić z nadwyżką produkcyjną. I to nie małą, bo to aż siedem milionów samochodów.

– To będzie niezwykle trudne dla firm przeciągnąć te obciążenia kosztowe przez dłuższy czas. Żaden z koncernów nie może sobie pozwolić na długi okres strat na wysoce konkurencyjnym rynku samochodowym – stwierdził Dudenhöffer.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy jeżdżą coraz starszymi autami

Z powodu koronawirusa producenci aut zamknęli swoje fabryki na całym świecie na kilka tygodni w drugim kwartale tego roku. Zamknięte były również salony samochodowe. Wstrzymane zostały również odwołania od dostawców. Branża automotiv do tej pory nie musiała się mierzyć z tak potężnymi problemami. Cała sytuacja już teraz odbija się na koncernach samochodowych. Wprowadzane zostają pakiety oszczędnościowe. Daimler chce zwolnić 30 tys. osób. Redukcje zatrudnienia w reszcie firm są również nieuniknione.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kross Trans Hybrid 5.0: Zupełnie inny świat

Chcesz się porządnie zmęczyć i spocić? Szukasz sposobu na przyrost mięśni łydki? Nie czytaj ...

fot. Lexus

Jacht od Lexusa, rower od Lamborghini

Koncerny samochodowe zarabiają nie tylko na produkcji aut. Coraz częściej wchodzą w inne branże, ...

Niemcy spodziewają się wzrostu eksportu. Szansa dla polskich producentów.

Wrzesień przyniósł poprawę nastrojów w niemieckim przemyśle motoryzacyjnym. Jak poinformował w środę renomowany monachijski ...

Ceny | Suzuki Vitara: Tylko z turbodoładowaniem

Suzuki podało ceny zmodernizowanej Vitary. To najchętniej kupowany w Polsce model japońskiego producenta. Ostatnia ...

Tak wygląda nowy Seat Leon

W kwietniu 2020 roku wkroczy do salonów nowa generacja Seata Leona. Oferowana będzie jako ...

Renault K-ZE: Tani elektryczny crossover trafi do Europy

Renault planuje sprowadzić taniego, elektrycznego crossovera K-ZE z Chin do Europy. Renault chce rozszerzyć ...