Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego jest często problematycznym momentem. Każdemu zależy bowiem na tym, by znaleźć polisę, która obejmie wszystkie potrzebne świadczenia, ale jednocześnie nie nadweręży budżetu właściciela pojazdu. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego ubezpieczenia OC/AC!

Wybór i koszty ubezpieczenia OC

Wybierając polisę OC, warto pamiętać o tym, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego zakres jest w dużym stopniu uregulowany prawnie. W związku z tym, każdy z ubezpieczycieli musi oferować zbliżone świadczenia w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Droższe polisy wcale nie zagwarantują w tym przypadku korzystniejszej oferty, dlatego OC jest ubezpieczeniem, na którym nie warto przepłacać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jego koszt zależy od wielu czynników i różni się w przypadku każdego kierowcy. Na wysokość stawki OC wpływają m.in.:

  • przebieg samochodu,
  • marka auta,
  • pojemność silnika,
  • rok produkcji samochodu,
  • wiek kierowcy,
  • staż za kierownicą.

Najprostszym sposobem na obniżenie składki jest ostrożna, bezszkodowa jazda. Jeżeli zatem chcesz, by polisa OC nie obciążała znacząco Twojego portfela, zadbaj o dobrą historię swoich ubezpieczeń.

Opłacalność innych ubezpieczeń

Firmy ubezpieczeniowe oferują kierowcom także polisy AC, assistance oraz NNW. Chociaż każda z nich jest warta rozważenia, to obejmują zróżnicowany zakres szkód i wypadków. Właściciele pojazdów najczęściej decydują się jednak na zakup Autocasco. Podczas gdy OC pokrywa koszty szkód, które dotknęły innego kierowcy, wypłata AC przysługuje osobie ubezpieczonej, nawet jeśli to ona jest sprawcą wypadku. Polisa obejmuje także wszystkie uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzeń, niezależnych od właściciela auta, np. działanie zjawisk atmosferycznych, a także kradzież lub jej usiłowanie.

AC jest zatem istotnym ubezpieczeniem, ponieważ dotyczy sytuacji, których doświadcza wielu kierowców i pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy w przypadku konieczności naprawy auta. Do jego wykupienia zachęcają również dostępne u wielu ubezpieczycieli pakiety OC/AC, dzięki którym zakup obydwu polis staje się o wiele tańszy.

Zakup ubezpieczenia OC/AC w internecie

Internet daje możliwość zapoznania się z ofertą wszystkich firm ubezpieczeniowych obecnych na rynku za pomocą jedynie kilku kliknięć, co znacznie ułatwia znalezienie najtańszej polisy OC i AC. Warto w tym celu skorzystać z kalkulatora OC/AC, który umożliwia szybkie sprawdzenie wysokości składki OC oraz kosztów AC. Po uzupełnieniu wymaganych w formularzu danych, porównywarka wyświetli listę ofert odpowiadających Twojemu zapytaniu. W ten sposób bez problemu porównasz proponowane przez różnych ubezpieczycieli ceny i szybko wybierzesz najkorzystniejsze rozwiązanie. Tego typu kalkulator ubezpieczeń OC/AC znajdziesz na stronie https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/, gdzie w kilku prostych krokach możesz zarówno zapoznać się z ofertą firm ubezpieczeniowych, jak i przejść od razu do zakupu polisy. Ubezpieczając samochód, warto więc skorzystać z licznych możliwości, które daje internet, by ułatwić i przyspieszyć ten proces.

Chociaż zakup odpowiedniej polisy potrafi sprawiać kierowcom wiele problemów, warto poświęcić na znalezienie odpowiedniej polisy swój czas i wziąć pod uwagę wiele czynników, dokonując ostatecznego wyboru. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że ubezpieczenie, które wybierzesz, będzie dla Ciebie najkorzystniejsze i w pełni zabezpieczy Twój samochód przed możliwym ryzykiem.

 

Materiał Promocyjny

Advertisement

Mogą Ci się również spodobać

Nowe przepisy dla hulajnóg elektrycznych

Sejm poparł nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która reguluje m.in. status prawny Urządzeń ...

Mercedes uruchamia sprzedaż online. Kawę musimy sobie zrobić sami

Mercedes-Benz Polska uruchamia salon samochodowy online. Ma być centrum zakupowo-informacyjnym dla klientów i potencjalnych ...

Volkswagen chce odszkodowania od byłych szefów VAG i Audi

Grupa Volkswagen domaga się odszkodowania od Martina Winterkorna, byłego szefa Grupy Volkswagen i Ruperta ...

JLR otwiera centrum rozwoju. Praca dla 13 tys. osób

JLR (Jaguar Land Rover) założył nowe centrum rozwoju w Gaydon w Wielkiej Brytanii. Tutaj ...

Auta będą śledzić każdy ruch kierowcy. Nawet jego emocje

Najnowsze auta będą nawet w stanie stwierdzić, jaki humor ma kierowca i czy na ...

Peugeot 508 SW: Prawie 1800 litrów bagażnika

Peugeot kilka miesięcy po prezentacji nowej limuzyny 508 pokazał wersję kombi nowego Peugeota 508 ...