Wybór odpowiedniego ubezpieczenia samochodowego jest często problematycznym momentem. Każdemu zależy bowiem na tym, by znaleźć polisę, która obejmie wszystkie potrzebne świadczenia, ale jednocześnie nie nadweręży budżetu właściciela pojazdu. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, szukając odpowiedniego ubezpieczenia OC/AC!

Wybór i koszty ubezpieczenia OC

Wybierając polisę OC, warto pamiętać o tym, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe, a jego zakres jest w dużym stopniu uregulowany prawnie. W związku z tym, każdy z ubezpieczycieli musi oferować zbliżone świadczenia w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Droższe polisy wcale nie zagwarantują w tym przypadku korzystniejszej oferty, dlatego OC jest ubezpieczeniem, na którym nie warto przepłacać. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jego koszt zależy od wielu czynników i różni się w przypadku każdego kierowcy. Na wysokość stawki OC wpływają m.in.:

  • przebieg samochodu,
  • marka auta,
  • pojemność silnika,
  • rok produkcji samochodu,
  • wiek kierowcy,
  • staż za kierownicą.

Najprostszym sposobem na obniżenie składki jest ostrożna, bezszkodowa jazda. Jeżeli zatem chcesz, by polisa OC nie obciążała znacząco Twojego portfela, zadbaj o dobrą historię swoich ubezpieczeń.

Opłacalność innych ubezpieczeń

Firmy ubezpieczeniowe oferują kierowcom także polisy AC, assistance oraz NNW. Chociaż każda z nich jest warta rozważenia, to obejmują zróżnicowany zakres szkód i wypadków. Właściciele pojazdów najczęściej decydują się jednak na zakup Autocasco. Podczas gdy OC pokrywa koszty szkód, które dotknęły innego kierowcy, wypłata AC przysługuje osobie ubezpieczonej, nawet jeśli to ona jest sprawcą wypadku. Polisa obejmuje także wszystkie uszkodzenia powstałe w wyniku zdarzeń, niezależnych od właściciela auta, np. działanie zjawisk atmosferycznych, a także kradzież lub jej usiłowanie.

AC jest zatem istotnym ubezpieczeniem, ponieważ dotyczy sytuacji, których doświadcza wielu kierowców i pozwala na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy w przypadku konieczności naprawy auta. Do jego wykupienia zachęcają również dostępne u wielu ubezpieczycieli pakiety OC/AC, dzięki którym zakup obydwu polis staje się o wiele tańszy.

Zakup ubezpieczenia OC/AC w internecie

Internet daje możliwość zapoznania się z ofertą wszystkich firm ubezpieczeniowych obecnych na rynku za pomocą jedynie kilku kliknięć, co znacznie ułatwia znalezienie najtańszej polisy OC i AC. Warto w tym celu skorzystać z kalkulatora OC/AC, który umożliwia szybkie sprawdzenie wysokości składki OC oraz kosztów AC. Po uzupełnieniu wymaganych w formularzu danych, porównywarka wyświetli listę ofert odpowiadających Twojemu zapytaniu. W ten sposób bez problemu porównasz proponowane przez różnych ubezpieczycieli ceny i szybko wybierzesz najkorzystniejsze rozwiązanie. Tego typu kalkulator ubezpieczeń OC/AC znajdziesz na stronie https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/, gdzie w kilku prostych krokach możesz zarówno zapoznać się z ofertą firm ubezpieczeniowych, jak i przejść od razu do zakupu polisy. Ubezpieczając samochód, warto więc skorzystać z licznych możliwości, które daje internet, by ułatwić i przyspieszyć ten proces.

Chociaż zakup odpowiedniej polisy potrafi sprawiać kierowcom wiele problemów, warto poświęcić na znalezienie odpowiedniej polisy swój czas i wziąć pod uwagę wiele czynników, dokonując ostatecznego wyboru. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że ubezpieczenie, które wybierzesz, będzie dla Ciebie najkorzystniejsze i w pełni zabezpieczy Twój samochód przed możliwym ryzykiem.

 

Materiał Promocyjny

Advertisement

Mogą Ci się również spodobać

Stany Zjednoczone nie potrzebują samochodów elektrycznych

Pojazdy elektryczne mimo miliardów inwestowanych w opracowanie technologii i ich reklamę nie poruszają klientów ...

Genewa 2019 | Mercedes-AMG S 65 Final Edition: Koniec czasów, które znamy

Mercedes-AMG żegna się z dwunastocylindrowym silnikiem. Z powodu tego smutnego wydarzenia powstała limitowana edycja ...

Nowe Mitsubishi L200: 40 lat w błocie

Lubicie błoto, trudne przeprawy, ekstremalne warunki pracy? Nie? To nie czytajcie dalej, bo ten ...

Lego Bugatti Chiron: Zbudowany z miliona klocków

Jeśli chcesz Bugatti Chirona, a cię na niego nie stać, możesz się pocieszyć... zestawem ...

Salon w Genewie za zamkniętymi drzwiami. Przegląd nowości

69. Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie został odwołany z powodu epidemii koronawirusa, ale niektórzy ...

Aston Martin Rapide E: Pierwszy, limitowany, elektryczny

Aston Martin zaprezentował Rapide E, pierwszy całkowicie elektryczny model marki. Prezentacja odbyła się w ...