Na co dzień lubimy poruszać się własnym autem. Wygodny, sprawdzony samochód traktujemy jako gwarancję bezpiecznej podróży. Są jednak takie sytuacje, w których własne cztery kółka nie wchodzą w grę.

Podróż do innego miasta

Kto dużo podróżuje samochodem, ten wie, że polskie drogi nadal pozostawiają wiele do życzenia. I chociaż sieć autostrad i dróg ekspresowych powoli się zagęszcza, na tempo jazdy nadal mamy prawo narzekać. W przypadku podróży do jednego z większych miast Polski warto rozważyć przelot samolotem. Przykładowo lot z Gdańska do Warszawy trwa około godziny, to zdecydowanie mniej, niż podróż samochodem czy szybkim pociągiem. Oczywiście po Warszawie też trzeba się jakoś poruszać i tu już warto rozważyć opcję wypożyczenia samochodu. Przemieszczanie się komunikacją miejską lub taksówkami może być dość skomplikowane. W pierwszym przypadku stracimy dużo czasu, w drugim – pieniędzy, bo taksówki do tanich nie należą. Wypożyczenie samochodu jest dużo bardziej ekonomiczne, ponadto rozwiązuje wiele problemów logistycznych. Wynajętym autem możemy poruszać się swobodnie po całym mieście (w przypadku wypożyczalni fleetcorp.pl nawet po całej UE z wyjątkiem Rumunii), auto mamy stale w zasięgu ręki.

Jazda próbna wypożyczonym samochodem

Kupno nowego samochodu to zawsze pewna niewiadoma. Co prawda salony oferują możliwość jazdy próbnej, ale półgodzinne poruszanie się po mieście rzadko da odpowiedź na wszystkie pytania. Wypożyczenie dokładnie takiego samego samochodu, jaki zamierzamy kupić, to najlepsza opcja, jeśli chcemy mieć pewność dokonania dobrego wyboru. Wynajętym autem można poruszać się zarówno po zakorkowanych miastach, jak i drogach szybkiego ruchu, sprawdzimy samochód w każdych warunkach. Czasem dopiero kilkugodzinna podróż daje odpowiedź na pytanie, czy auto faktycznie wygodnie się prowadzi i czy rzeczywiście spala tyle paliwa, ile deklaruje producent.

Podróż do Polski

Masowa emigracja Polaków sprawiła, że coraz częściej, zwłaszcza w sezonie letnim, mamy w kraju polskich turystów z zagranicy. Rzadko kiedy przyjeżdżają własnymi samochodami, dużo wygodniej jest przylecieć samolotem. To sytuacja analogiczna do podróży do innego miasta – o ile do Polski wygodniej przylecieć, to na miejscu wypadałoby mieć do dyspozycji własny środek lokomocji. Wynajem samochodu rozwiązuje wszystkie problemy z transportem. Auto można zamówić z podstawieniem na lotnisko. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla osób, które podróżują z dużą ilością bagażu, a celem ich podróży jest miasto, do którego trudno dostać się komunikacją miejską.

Jeden samochód to za mało

Przeciętna polska rodzina na ogół dysponuje tylko jednym samochodem i taki układ w wielu wypadkach jest wystarczający. Zdarzają się jednak sytuacje, w których oboje małżonkowie potrzebują samochodu i każdy z nich ma ważne powody. Zamiast wszczynać kłótnię albo rzucać monetą, można po prostu wypożyczyć na kilka dni drugi samochód. Proste rozwiązania zawsze są najlepsze.

Niesprawne auto

To jedna z tych niespodzianek, których kierowcy bardzo nie lubią. Wszystko starannie przygotowane, bagaże dopięte, plan podróży opracowany a samochód nagle odmawia posłuszeństwa. Co wtedy? Nie zawsze uda się naprawić samochód od ręki. W takim wypadku wynajem wydaje się najlepszą alternatywą. Formalności można w krótkim czasie załatwić przez internet. Wypożyczalnie samochodów dysponują autami różnego rodzaju. Możemy wybierać w zależności od modelu, marki, klasy auta, pojemności silnika (lub bagażnika), liczby miejsc, rodzaju skrzyni biegów itp. Przy odrobinie szczęścia uda nam się wypożyczyć dokładnie taki sam wóz, jakim jeździmy na co dzień.

W przypadku uszkodzenia samochodu w wypadku można wypożyczyć tzw. auto zastępcze z wypożyczalni. Koszt wynajmu poniesie sprawca wypadku, w praktyce zostanie on pokryty z polisy OC sprawcy.

Szybkie i drogie auto

Każdy kierowca w skrytości ducha marzy o tym, by choć raz przejechać się szybkim autem sportowym. Niestety ceny takich aut są wyjątkowo wysokie i nie każdego stać na taki luksus. Wynajem sportowego samochodu np. na weekend to dobry sposób, by zrealizować swoje marzenia. To także dobry pomysł na prezent, np. z okazji urodzin lub wieczoru kawalerskiego. Wypożyczając samochód, trzeba dopytać o wymogi wypożyczalni, niektóre zastrzegają sobie, że kierowca musi mieć minimum dwadzieścia jeden lat. W takim wypadku odpada możliwość zrobienia tego rodzaju prezentu na „osiemnastkę”.

Materiał Promocyjny

Mogą Ci się również spodobać

Wszystko o nowych normach spalin

Od 2020 r. w Unii Europejskiej będą obowiązywać nowe dopuszczalne wartości CO2 dla samochodów ...

Kwietniowe spadki sprzedaży: jest źle, ale nie tragicznie

Czwarty miesiąc roku jest już za nami. IBRM Samar na podstawie danych z Centralnej ...

Coraz więcej osób nie opłaca polisy OC

Coraz więcej kierowców nie opłaca polisy OC. W 2019 roku karę za brak polisy ...

Niemcy nadal kupują mało aut elektrycznych. Jakie wybierają najchętniej

5 001 rejestracji nowych samochodów elektrycznych w miesiącu to jak na niemiecki rynek niewiele. ...

Volkswagen w sojuszu z Fordem

We wtorek, 15 stycznia Volkswagen porozumiał się z Fordem. Koncerny połączą siły w produkcji ...

Carlos Ghosn

Sojusz Renault Nissan Mitsubishi trzeszczy w szwach

Rząd francuski chce zrobić wszystko, aby wyciszyć aferę w Renault. Wbrew wcześniejszym informacjom z ...