Powstające w przyszłości modele Audi Sport będą miały zelektryfikowany napęd. Zapowiedział to w wywiadzie dla angielskiego Autocar Rolf Michl, szef sprzedaży i marketingu w Audi Sport.

W przyszłości modele RS napędzane będą przez silniki z układem miękkiej hybrydy, hybrydami plug-in i w pełni elektrycznymi napędami. W perspektywie krótko- i średnioterminowej klient nie będzie miał innego wyboru. Kolejne wersje i generacje sportowych modeli RS przez elektryfikację będą miały niestety większą masę własną, a tym samym pewnie gorsze prowadzenie oraz – być może – mniej sportowego ducha.

CZYTAJ TAKŻE: Projekt Artemis pokaże jaka będzie przyszłość Audi

Audi RS Q8

Audi tę zmianę widzi nieco inaczej. – W przyszłości chcemy ułatwić klientom wybór. Będziemy oferować każdy sportowy model Audi wyłącznie z jedną wersją silnikową. Nie ma sensu stawiać na alternatywne warianty napędu. Elektryfikacja modeli RS będzie następować krok po kroku, ale finalnie zawita do wszystkich modeli – mówi Rolf Michl.

Audi RS Q3 Sportback.

Obecnie Audi Sport ma w swoim portfolio tylko dwa zelektryfikowane modele: RS 6 Avant i RS 7 Sportback. W obydwu przypadkach jest zastosowana technologia miękkiej hybrydy.
Szczegółowy plan Audi obejmuje również rozwój modeli hybrydowych plug-in oraz całkowicie elektrycznych RS. Te pomysły mają zostać zrealizowane około 2023 r. Już zostało potwierdzone, że następny RS 4 będzie modelem PHEV, a więc hybrydą plug-in, czyli taką, którą możemy naładować z gniazdka. W pełni elektryczny RS pojawi się pewnie jako mocna wersja modelu E-Tron GT RS.

Audi RS6 Avant.

CZYTAJ TAKŻE: Audi SQ7 i SQ8 dostępne w Europie z silnikami planowanymi dla USA

– Dla entuzjastów sportowych wersji Audi zmiana powinna być jak najbardziej delikatna. Będziemy się skupiać na wydajności, sportowym zacięciu i przydatności do codziennego użytkowania – mówi Michl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bruksela ukarze za zmowę BMW, Daimlera i Volkswagena

W piątek Komisja Europejska oskarżyła 5 kwietnia najważniejsze niemieckie koncerny motoryzacyjne o zmowę, mającą ...

Citroen C5 Aircross 1,6 Puretech: Widok z wysokiej kanapy

Citroen konsekwentnie wdraża w kolejnych modelach swoją definicję SUV-a. Nie mają być ani specjalnie ...

Audi A4 królem wtórnego rynku

Audi A4 w rankingu modeli, Volkswagen w rankingu marek – to bestsellery na polskim ...

Pagani planuje model elektryczny. Klienci go nie chcą

Pagani, włoski producent sportowych samochodów, obchodzi 20-lecie Zondy. W 2024 roku ma pojawić się ...

Zakłady Volkswagena w Bratysławie

To nie ludzie, to roboty!

333 automatycznie sterowane, elektryczne wózki bez ingerencji ludzi dostarczają do tysiąca wybranych stanowisk samochodowe ...

Salini oraz Impresa Pizzarotti zyskują czas, ale ich kontrakty wciąż wiszą na włosku

Włoska firma Salini zyskuje dodatkowy czas na wykazanie się zaangażowaniem przy budowie autostrady A1 ...