Powstające w przyszłości modele Audi Sport będą miały zelektryfikowany napęd. Zapowiedział to w wywiadzie dla angielskiego Autocar Rolf Michl, szef sprzedaży i marketingu w Audi Sport.

W przyszłości modele RS napędzane będą przez silniki z układem miękkiej hybrydy, hybrydami plug-in i w pełni elektrycznymi napędami. W perspektywie krótko- i średnioterminowej klient nie będzie miał innego wyboru. Kolejne wersje i generacje sportowych modeli RS przez elektryfikację będą miały niestety większą masę własną, a tym samym pewnie gorsze prowadzenie oraz – być może – mniej sportowego ducha.

CZYTAJ TAKŻE: Projekt Artemis pokaże jaka będzie przyszłość Audi

Audi RS Q8

Audi tę zmianę widzi nieco inaczej. – W przyszłości chcemy ułatwić klientom wybór. Będziemy oferować każdy sportowy model Audi wyłącznie z jedną wersją silnikową. Nie ma sensu stawiać na alternatywne warianty napędu. Elektryfikacja modeli RS będzie następować krok po kroku, ale finalnie zawita do wszystkich modeli – mówi Rolf Michl.

Audi RS Q3 Sportback.

Obecnie Audi Sport ma w swoim portfolio tylko dwa zelektryfikowane modele: RS 6 Avant i RS 7 Sportback. W obydwu przypadkach jest zastosowana technologia miękkiej hybrydy.
Szczegółowy plan Audi obejmuje również rozwój modeli hybrydowych plug-in oraz całkowicie elektrycznych RS. Te pomysły mają zostać zrealizowane około 2023 r. Już zostało potwierdzone, że następny RS 4 będzie modelem PHEV, a więc hybrydą plug-in, czyli taką, którą możemy naładować z gniazdka. W pełni elektryczny RS pojawi się pewnie jako mocna wersja modelu E-Tron GT RS.

Audi RS6 Avant.

CZYTAJ TAKŻE: Audi SQ7 i SQ8 dostępne w Europie z silnikami planowanymi dla USA

– Dla entuzjastów sportowych wersji Audi zmiana powinna być jak najbardziej delikatna. Będziemy się skupiać na wydajności, sportowym zacięciu i przydatności do codziennego użytkowania – mówi Michl.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwsze ofiary wojen hulajnogowych

Rywalizacja na polskim rynku jednośladów pożyczanych na minuty przybiera na sile. Ledwie cztery miesiące ...

Marcedes znakomicie radzi sobie na polskim rynku / fot. MB

Marki premium ciągną w górę

Osłabła Skoda, osłabła Toyota, za to wzmocnił się Volkswagen. Trzy marki zajmujące podium najlepiej ...

Fragment trasy S7 pod Chęcinami

Włosi nie radzą sobie na polskich drogach

Trwa kontrola budowy odcinka trasy S7 Chęciny–Jędrzejów, realizowanego przez Salini Polska. Konsorcjum nie przyspieszyło ...

Nissan e-NV200: Ekologiczna Nyska

Umówmy się na odbiór jutro, bo on dziś wraca na kołach z Poznania, a ...

Citroen Ami One: Elektrycznie w miasto bez prawa jazdy

Citroen na salonie samochodowym w Genewie zaprezentuje koncepcyjny model o nazwie Ami One. Elektryczny ...

Tesla Model 3 z Chin. Droższa, bo dostępna tylko z autopilotem

Tesla rozpoczęła sprzedaż w Chinach Modelu 3 z funkcją autopilota w cenie 358 500 ...