W Polsce sprzedaż Bentleya ma się dobrze. Jednak globalnie marka przyniosła w ostatnim roku straty. Oto co nowego zaprezentuje w 2019 roku.

Bentley ma dwa lata na to żeby znowu stać się dochodowy. Tego chcą główni akcjonariusze. Dopiero się okaże czy premiery, które marka pokaże w 2019 roku pomogą w tym. Plany nie są duże, bo wersje pochodne znanych już modeli wniosą niewiele, a nowy Flying Spur jak dobry by nie był hitem sprzedaży się nie stanie.

Pierwszą tegoroczną premierą będzie otwarta wersja niedawno zaprezentowanego Continentala GT. Technicznie kabriolet będzie identyczny z wersją coupe. Póki co dostępny z silnikiem W12 o mocy 635 KM i 6 litrach pojemności. Nowy model już został zaprezentowany jednak jego rynkowa premiera odbędzie się wiosną, w okolicach maja.

ZOBACZ TAKŻE: Bentley Continental GT: Ponadczasowy

Bentley Continental GTC

Kolejną premierą będzie pierwsza hybryda Bentleya – Bentayga Hybrid. Może i niekoniecznie znalazło by się w portfolio marki gdyby nie fakt, że również Bentley ma konieczność obniżania emisji CO2 dla gamy modelowej. Hybrydowa Bentayga praktycznie nie różni się od wersji tradycyjnych. Nieco inny kolor obwódek grilla i dodatkowa klapka „wlewu” po lewej stronie auta, pod którą jest złącze do ładowania baterii. W środku zmienione zegary, z obrotomierzem z dodatkowym polem używanym podczas jazdy na prądzie i wskaźnik temperatury zmieniony na wskaźnik naładowania baterii. Zasięg na jednym ładowaniu powinien wynosić około 50 km. Bentayga Hybrid również już została zaprezentowana. Jednak w sprzedaży SUV pojawi się około września 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Bentley Bentayga Black Edition: Jeden z najlepszych

Bentley Bentayga Hybrid to hybryda typu Plugin.

Największą nowością w 2019 roku będzie druga generacja modelu Flying Spur. To czterodrzwiowa odmiana modelu Continental GT. Pierwsza generacja pojawiła się w 2005 roku. Od tamtego czasu model przeszedł dwie modernizacje. Technicznie auto w dużej mierze będzie identyczne z coupe. Pod maską znajdzie się silnik W 12 i V8. Coraz częściej słychać o plotce, która mówi, że to właśnie limuzyna a nie coupe jako pierwsza otrzyma hybrydę z silnikiem V6. Według planów model powinien być zaprezentowany pod koniec 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Bentley pod kreską. Rodziny Porsche i Piëch niezadowolone

Prawdopodobnie tak będzie wyglądał nowy Bentley Flying Spur.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

General Motors stawia na flotę robo-taxi w miastach

General Motors przedstawił inwestorom swą wizję produkcji pojazdów autonomicznych: na 2019 r. planuje handlową ...

Włamali się do aplikacji, zniknęła setka Mercedesów i smartów

W Chicago złodzieje zhakowali aplikację mobilną carsharingowej firmy car2go należącej do Daimlera. Część ze ...

Dieselgate: VW nie chce płacić w Europie

Volkswagen zgodził się na dodatkowe 2 lata gwarancji na samochody sprzedane Europejczykom, ale nie ...

TOP 10 | Najmniej awaryjne, używane SUV-y. Raport TÜV 2019

Który z używanych SUV-ów najmniej się psuje? Oto najnowszy raport Niemieckiego Stowarzyszenia Dozoru Technicznego ...

Kamera zamiast lusterka: kolejna rzecz, za którą dopłacisz

Kamera zamiast lusterka wstecznego to kolejna nowość, do której przyjdzie się nam przyzwyczaić. Nie ...

Co się dzieje w „białym piekle”?

Proces przygotowania nowej opony zimowej nie jest prosty. Poza opracowaniem odpowiedniej mieszanki, trzeba przejechać ...