Materiał powstał przy współpracy z Ford Polska

Ford od zawsze wytyczał nowe kierunki w rozwoju motoryzacji i elastycznie reagował na zmieniające się potrzeby rynku. Nie inaczej jest obecnie. Ogłoszona przez Forda rewolucja i wprowadzane w imponującym tempie elektromobilne transformacje zmieniły sposób tworzenia samochodów, na jeszcze bardziej innowacyjny. Zgodnie z nową filozofią, koncern nieustannie dostarcza kierowcom Mustangów Mach-E innowacji udoskonalających model, a ponadto w nowy rok wchodzi z przytupem - z niższymi ratami i unikalnym produktem przeznaczonym dla nowych nabywców ikonicznego elektryka. Mowa o Ford Protect Serwis Plus, który obejmuje dodatkową ochronę pogwarancyjną oraz przedpłacone przeglądy przez okres 8 lat lub do 160 tys. kilometrów przebiegu, dowodząc tym samym, że Ford gwarantuje najwyższą jakość to niezawodność.

Mat. Partnera

W czym tkwi moc elektrycznej ikony Forda?

Atrakcyjna estetyka Mustanga Macha-E, duży zasięg, elektryzujące osiągi, innowacyjne technologie i niezawodność, pozycjonują elektrycznego SUV-a Forda wysoko w rankingach. Dla nikogo nie jest jednak tajemnicą, że amerykański producent kładzie szczególny nacisk także na standardy bezpieczeństwa. Ford wierzy, że dostarczanie inteligentnych rozwiązań, które pomagają kierowcom unikać niebezpiecznych sytuacji, jest tak samo ważne, jak tworzenie niezawodnych i innowacyjnych samochodów. Dla zainteresowanych kupnem Mustanga Mach-E Ford przygotował coś jeszcze – niższą ratę i 8-letni pakiet kompleksowej ochrony samochodu w trakcie jego użytkowania, który jest dostępny w standardzie, niezależnie od konfiguracji. Za elektryczną ikoną sygnowaną logotypem z galopującym rumakiem przemawia niezawodność, a Ford Protect Serwis Plus jest tego doskonałym przykładem.

Mach-E zaskakuje na każdym kroku

Ford przesunął granice tworząc samochód elektryczny umożliwiając kierowcom czerpanie przyjemności jazdy. Mach-E to Mustang na miarę nowych czasów, który reprezentuje połączenie strategii zeroemisyjnego zrównoważonego rozwoju z legendarną przyjemnością prowadzenia. To także niezwykle udane nawiązanie do kultowego, amerykańskiego modelu, który nadal przywołuje na myśl takie wartości, jak nieposkromiona wolność i osiągi. Mach-E, uosabiający perfekcyjne zgranie SUV-a ze sportowym zacięciem, uzbrojony w napęd elektryczny, ma na tym polu równie wiele do zaoferowania. Wsiadając za kierownicę e-Mustanga różnicę w jakości podróżowania można poczuć od razu. Elektryczny napęd zapewnia imponujące przyspieszenie i iście błyskawiczną reakcję na pedał gazu, dlatego bez wątpienia spodoba się miłośnikom sportowych wrażeń z jazdy. Maksymalny moment obrotowy jest osiągany natychmiast po starcie, a kierowcy nawet przy większych prędkościach mogą cieszyć się ultra cichą jazdą, która wpływa na komfort podróżowania. Na domiar tego, Mustang Mach-E jest naszpikowany nowinkami technologicznymi, które zwiększają komfort i poczucie kontroli nad pojazdem.

Nowa oferta – szerokie spektrum korzyści

Elektromobilność jest postrzegana jako odpowiedź na wyzwania zmieniającej się rzeczywistości. Ford na każdym kroku dokłada starań, aby proces tej transformacji jeszcze bardziej przyspieszył. Jednak rozpowszechnianiu elektromobilnych technologii towarzyszy rosnąca wrażliwość konsumentów na innowacje, a także obawy związane z niezawodnością pojazdów z napędem zeroemisyjnym. Formułowane są oczekiwania kierowców, na które odpowiada Ford. Dla amerykańskiego producenta zawsze najważniejszy jest kierowca stąd dodany do każdego zakupionego Mustanga Mach-E unikalny pakiet ochrony, który dowodzi niezawodności elektryków spod stajni Forda. Pakiet Ford Protect Serwis Plus 8 lat/160 000 km jest w każdej wersji, niezależnie od konfiguracji i bez ograniczeń wolumenowych. Obejmuje okres eksploatacji pojazdu do 8 lat od jego nabycia lub do limitu 160 tys. km przebiegu - w zależności, który z warunków zostanie spełniony jako pierwszy.

Pakiet obejmuje 3 sztandarowe produkty w ofercie marki:

- Ford Protect - dodatkową ochronę pogwarancyjną, która chroni przed nieprzewidzianymi kosztami. Obejmuje układy - przeniesienia napędu, kierowniczy, hamulcowy (z wyłączeniem tarcz, klocków i elementów ciernych), klimatyzacji, ogrzewania oraz  system audio Forda, system poduszek powietrznych, gniazda ładowania i wiązki wysokonapięciowej, moduł sterujący ładowaniem DC i całą instalację elektryczną. 

- Kontrakt Serwisowy - przeglądy serwisowe zgodne z harmonogramem (co 2 lata do 8 roku eksploatacji) i podstawowe czynności serwisowe, które są wyszczególnione w karcie przeglądu pojazdu.

- Rozszerzony Kontrakt Serwisowy - zawiera podstawowe oraz dodatkowe czynności obsługowe, zgodne z kartą przeglądu okresowego. Dodatkowe czynności przeglądowe to wymiana zgodnie z harmonogramem: płynu hamulcowego, płynu układu chłodzenia, oleju w zespole napędowym, oględziny nadwozia i powłoki lakierniczej, a także wymiana takich części eksploatacyjnych jak: klocki, szczęki, tarcze hamulcowe, amortyzatory, pióra wycieraczek, żarówki.

Nowością są także nowe cenniki, w tym obniżona rata dla firm już od 2699 PLN netto za wersję bazową Mach-E z napędem RWD, z baterią o pojemności 75 kWh i mocy 269 KM, przy finansowaniu w ramach programu Ford Leasing Opcje, ze stałymi miesięcznymi ratami przez cały okres finansowania oraz gwarancją odkupu. Niska rata w połączeniu z wieloletnią ochroną obejmującą elementy wysokonapięciowe, jak akumulator, inwerter czy ładowarkę pokładową - to jedyna taka oferta na rynku aut elektrycznych. Dzięki niej klient zyskuje atrakcyjne finansowanie, w cenę którego ma wliczoną kompleksową ochroną na okres 8 lat eksploatacji (w tym bezpłatne przeglądy), a tym samym ma zagwarantowaną wysoką wartością rezydualną pojazdu w razie odkupu (w kontekście odpowiednio udokumentowanej historii serwisowej) - choć warto w tym miejscu podkreślić, że Mach-E od dnia premiery może poszczycić się najwyższą wartością RV w segmencie elektryków.

Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych:
- Samochody elektryczne posiadają mniej skomplikowaną budowę, jednak tak samo jak pojazdy spalinowe, wymagają regularnego serwisu. Kompleksowy pakiet Ford Protect Serwis Plus dla nowych użytkowników Mustanga Mach-E wyznacza nowe standardy i obejmuje szeroki zakres ochrony - od samych przeglądów, poprzez przedłużoną ochronę, kończąc na mocno rozszerzonej eksploatacji. W związku z inflacją koszty obsługi serwisowej będę rosnąć, dlatego wzrost zapotrzebowania na taką ofertę może wynikać z coraz trudniejszego procesu budżetowania kosztów serwisu. Nowi klienci nie będą musieli zaprzątać sobie tym głowy, ponieważ z automatu zapewniają sobie przewidywalność kosztów, wliczoną w cenę zakupu dowolnego Macha-E, bez względu na specyfikację i to nawet do 8 lat lub 160 000 przejechanych kilometrów. Nasza oferta zwiększa wartość samochodu używanego.

Mat. Partnera

Poczuj moc elektrycznej ikony

Pierwszy elektryczny SUV Forda oferuje niezwykłe emocje i zapewnia niespotykaną przyjemność z jazdy, i podobnie jak spalinowy Mustang, cieszy się ogromną popularnością wśród fanów marki, także w Polsce. Inspirowany legendarnym Mustangiem design i najnowsze technologie sprawiają, że Mach-E łączy w sobie najlepsze cechy z dwóch różnych światów. Do klasycznego pony car'a nawiązuje nie tylko dynamiczną linią nadwozia. Nisko umieszczony środek ciężkości i szeroki rozstaw kół sprawiają, że auto znakomicie trzyma się drogi. W zależności od wersji - bazowej Mach-E, Premium czy GT - kierowcy mają do wyboru łącznie cztery wersje silnikowe, dwie pojemności akumulatorów oraz napęd na tył lub na wszystkie koła. Mustang Mach-E Premium z napędem na tylne koła, silnikiem o mocy 294 KM i największym akumulatorem 98 kWh zapewnia imponujący zasięg do 600 km, co ostatecznie obala mit małego zasięgu. W DNA Mustanga wpisane są moc i osiągi, dlatego w ofercie nie mogło zabraknąć topowej wersji GT, wyposażonej w dwa silniki elektryczne, zapewniające 487 KM i 860 NmM momentu obrotowego. W tej wersji sprint do setki trwa zaledwie 3,7 sekund. Dreszcz emocji gwarantowany!

Niekwestionowany lider na rynku elektryków

Mustang Mach-E łączy ogień i wodę, oferując unikatowe połączenie ducha Mustanga z najnowszymi technologiami. Wdrożono tu najwyższe standardy bezpieczeństwa uzyskując maksymalną ocenę bezpieczeństwa w teście zderzeniowym Euro NCAP z wynikiem 5 gwiazdek. Do uzyskania tak wysokiej noty z zakresu bezpieczeństwa przyczyniły się - dostępne w standardzie - zaawansowane systemy wspomagania kierowcy, takie jak zapobiegający kolizjom Pre-Collision Assist, wspomagający omijanie przeszkód Evasive Steering Assist, monitoring martwego pola dzięki Blind Spot Information, czy system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu Lane Keeping Alert.

Mat. Partnera

Zdefiniowany na nowo – aktualizacje sofware’u

Przewaga Mustanga Mach-E, to także technologie łączności, dzięki którym elektryczny SUV to pojazd na miarę nowych czasów. Ford wziął sobie do serca konsekwentne doskonalenie modelu za sprawą bezprzewodowych i bezterminowych aktualizacji Over The Air (OTA), które wymagają jedynie dostępu do internetu, aby auto pobrało i zainstalowało nowe oprogramowanie. Tym samym od chwili premiery Mustang Mach-E nabiera nieustannego rozpędu, mając na swoim koncie niemałą listę usprawnień, które gwarantują płynną obsługę i zoptymalizowanie dostępnych i nowych funkcjonalności. Wśród nich wymienić można m.in. aktualizację przyspieszającą ładowanie (ładowanie na ładowarce DC o wysokiej mocy od 80 do 90 proc. skrócone z 52 do 15 minut), czy zwiększającą użytkową pojemności baterii (z 68 do 70 kWh, a w przypadku większej baterii z 88 do 91 kWh).

Warto wspomnieć także o zmianach specyfikacyjnych wprowadzone dla roku modelowego 2023, które włączają do standardowego wyposażenia elementy, które były dotychczas dostępne jako opcjonalne. Mowa m.in. o inteligentnym tempomacie, systemie kamer 360 stopni, zwiększeniu możliwości holowania większych przyczep do 1500 kg (dla modeli z większą baterią 98 kWh), czy sterowanych lusterkach zewnętrznych, z wbudowanymi kierunkowskazami i z lampkami oświetlającymi podłoże z projekcją logo Mustang.

Mach-E jakiego jeszcze nie znacie

Ford udowadnia, że Mustang Mach-E to samochód kompletny – innowacyjny, bogato wyposażony, z ciekawym wnętrzem, oferujący znakomity komfort jazdy, doskonałe osiągi i satysfakcjonujący zasięg. Teraz dostępny jest w jeszcze lepszej ofercie, z elementami wyposażenia opcjonalnego, które zostały włączone do standardu dla rocznika modelowego 2023, oraz unikatowym pakietem ochrony pogwarancyjnej, a także możliwością zamówienia on-line - z formalnościami, których można dopełnić bez wychodzenia z domu.

Grzegorz Handzlik, Dyrektor Sprzedaży:

Przyspieszenie rozwoju elektromobilności to dla Forda ważny element strategii. Wierzymy, że nowa oferta Forda Mustanga Mach-E, z jaką wychodzimy w tym roku jest doskonałą zapowiedzią dla kolejnych modeli elektrycznych Forda planowanych już wkrótce. Mustang Mach-E roku modelowego 2023 to jeszcze bardziej konkurencyjna propozycja, zwłaszcza że mówimy o lepszym wyposażeniu standardowym oraz kompleksowej ochronie pogwarancyjnej, która zapewnia bezpieczeństwo i wygodę użytkowania nawet do 8 lat przy korzystnych warunkach finansowych. Wysokie wyniki sprzedaży Mustanga Mach-E pokazują jak ogromna jest potrzeba wyróżnienia się i chęć posiadania zelektryfikowanej ikony motoryzacji. Mustangi to samochody, które tworzyły historię, zachowując przy tym swój niepowtarzalny charakter. I jestem przekonany co do tego, że Mach-E jako symboli współczesnej motoryzacji, również zapisze się na jej kartach. To początek nowej, elektrycznej ery dla nas i naszych klientów.

Mat. Partnera

Realnymi krokami do znaczącej zmiany

Mustang Mach-E, jako pierwszy, w pełni elektryczny pojazd ze stajni Forda jest częścią nowej strategii marki. Jej celem jest osiągnięcie na poziomie globalnym całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich oferowanych pojazdach, zakładach oraz u swoich dostawców nie później niż do roku 2050. Miliardowe inwestycje Forda to zintegrowany proces dążenia do realizacji inicjatyw środowiskowych. To nie tylko modernizacja fabryk na całym świecie, ale także rozwój w dziedzinach związanych z elektryfikacją, jak chemia i recykling akumulatorów, oprogramowanie elektryków czy sztuczna inteligencja. Celem wdrożenia pełnej koncepcji elektromobilności w Fordzie jest konstruowanie lepszych, bardziej ekologicznych i zaawansowanych cyfrowo pojazdów oraz zaspokojenie potrzeb klientów w zakresie transportu w zmieniającej się Europie i na świecie.

Materiał powstał przy współpracy z Ford Polska