Deutsche Post DHL Group postanowił zakończyć produkcję elektrycznego StreetScootera. Okazało się, że wytwarzanie specjalnie przygotowanego na potrzeby niemieckiej poczty e-samochodu dostawczego było nieopłacalne i przynosiło regularne straty.
Deutsche Post DHL Group jest właścicielem firmy StreetScooter od 2014 roku. Niemiecki operator pocztowo-logistyczny nie planuje rozszerzania działalności o produkcję samochodów. Zakup firmy sześć lat temu był spowodowany brakiem wyboru dostawczych pojazdów elektrycznych na rynku – wyjaśnia Deutsche Post. W 2019 roku Deutsche Post DHL Group zakupiło od StreetScooter dziesięciotysięczny egzemplarz elektrycznego dostawczaka. Kilka tysięcy sztuk zostało sprzedanych też innym firmom.
CZYTAJ TAKŻE: Poczta Polska stawia na elektromobilność. Wybrała elektryczne Nissany e-NV200
Decyzje o zaprzestaniu produkcji nie są bezpodstawne. Z danych Bloomberga wynika, że tylko w 2019 roku, firma przyniosła 100 milionów euro strat. Z tego względu właściciel postanowił, jeszcze w 2020 roku zamknąć linie produkcyjne StreetScootera. Obecnie wykorzystywane samochody będą dalej eksploatowane – podaje Deutsche Post. Jednak operator planuje rozbudowę elektrycznej floty o auta od innych dostawców, których jest coraz więcej na rynkach.
CZYTAJ TAKŻE: Poczta Polska i Żabka testują jako pierwsi w Europie e-ciężarówkę
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.