mat.pras.

Arkadiusz Nowiński od 1 listopada obejmie stanowisko Head of EMEA Offer & Launch. Jednocześnie pozostanie na stanowisku prezesa Volvo Car Poland, które piastuje od ponad 10 lat. Będzie odpowiadał za szereg strategicznych obszarów biznesowych w 66. krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Head of EMEA Offer & Launch to najwyższe jak dotąd stanowisko, na które awansował przedstawiciel Volvo Car Poland. Obejmując je, Arkadiusz Nowiński będzie odpowiadał m.in. za strategię cenową, ofertę produktową, akcesoriów, produktów finansowych i szeregu usług pokrewnych, mających bezpośredni wpływ na wyniki finansowe firmy. Jednym z jego najważniejszych zadań w najbliższej przyszłości będzie wprowadzenie zelektryfikowanych modeli Volvo na rynki trzech kontynentów.

mat.pras.

Na awans polskiego prezesa miały wpływ osiągane przez niego wyniki. W ciągu dziesięciu lat kierowania polskim oddziałem firmy potroił jej sprzedaż i czterokrotnie zwiększył jej przychody. Dzięki jego decyzjom firma Volvo Car Poland przez wiele lat z rzędu biła rekordy sprzedaży awansując z odległej pozycji aż do pierwszej dziesiątki największych rynków EMEA.

CZYTAJ TAKŻE: Volvo od 60 lat dzieli się technologiami bezpieczeństwa

Bardzo cieszę się z mojego awansu, ale nie byłby on możliwy bez ciężkiej pracy mojego zespołu i całej sieci dealerskiej. Gdy obejmowałem kierowanie Volvo Car Poland, sprzedaż na poziomie 10 tys. aut rocznie wydawała się czystą abstrakcją. Osiągnęliśmy go rok temu, czyli dwa lata przed zakładaną datą. Zdobyte doświadczenia będę wykorzystywał do dalszego umacniania pozycji Volvo Cars, ale tym razem nie tylko w Polsce, ale aż w 66 krajach – mówi Arkadiusz Nowiński.

fot. Volvo

CZYTAJ TAKŻE: Volvo będą się ostrzegać przed niebezpieczeństwem

Arkadiusz Nowiński związany jest z Volvo Car Poland od 2004 roku. Od 2007 roku był Finance Managerem, by w drugiej połowie 2008 roku objąć kierownictwo nad Volvo Auto Polska (dziś Volvo Car Poland). Wcześniej pracował w jako konsultant w polskim oddziale KPMG w dziale Banking&Financial Services oraz w londyńskim biurze Grand Thornton. Nowiński jest żonaty i ma czwórkę dzieci.  Amatorsko uprawia kolarstwo szosowe, biega, pływa, jeździ na nartach i żegluje. Ma na koncie starty w maratonach i triathlonach. Zdobył także uprawnienia sternika morskiego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Którą drogą jechać na wakacje, a którą omijać

Na ten rok GDDKiA planowała włączenie do ruchu blisko 500 km szybkich dróg. Opóźnienia ...

Austria testuje tempo 140 km/h na autostradach

Austria sprawdza na wybranych odcinkach czy ma sens podniesienie prędkości na autostradach ze 130 ...

Limuzyny przestają się sprzedawać. SUV-y w natarciu

Popularność limuzyn i kombi ponownie spadła w 2019 roku. Za to modele SUV sprzedają ...

Benelli Leoncino Trail: Rozdwojenie jaźni

Tytułowy motocykl ma pół litra pojemności, co przy cenie 23 790 zł daje mu bardzo ...

Peugeot 508 First Edition: kosztowne pierwszeństwo

Tylko w 12 krajach Europy, wśród których jest Polska, można już zamawiać auta z ...

Nissan i Renault tną koszty, żeby przetrwać

Mniej modeli,mniejsze wydatki i zatrudnienie. Renault i Nissan ogłosiły swoje nowe strategie. Obydwie marki ...