Nowy szef, nowe porządki. Herbert Diess szef grupy Volkswagena zapowiedział nowy podział struktury marek np. Skoda będzie odpowiadała za tani samochód dla Indii.

Podział świata wewnątrz grupy w przyszłości będzie następujący: Volkswagen odpowiada za Północną i Południową Amerykę i Afryka Subsaharyjska. Seatowi przyznany został region Afryki północnej. Audi otrzymało Bliski Wschód i region Azji i Pacyfiku z wyłączeniem Chin. Chiny pozostają globalnie, pod całym koncernem. Skoda odpowiedzialna będzie za rynek rosyjski i indyjski. W komunikacie prasowym zaznaczono, że: „Projekt „Indie 2.0″ i związana z nim ofensywa modeli marek Volkswagen i Skoda w sposób zrównoważony umacnia pozycję rynkową Grupy na rozwijającym się rynku Indii. Przygotowania do lokalnego rozwoju i produkcji nowych, zaawansowanych technicznie modeli objętościowych już trwają.”

W przyszłości zobaczymy więcej tanich modeli Skody

Rynek motoryzacyjny w Indiach jest szczególnie wrażliwy na ceny. Tym samym powraca projekt budowy taniego samochodu, a skoro Skoda jest odpowiedzialna za tę część świata to jej przypadnie budowa taniego auta. W 2009 roku Volkswagen w kooperacji z Suzuki próbował już dostać się na rynek indyjski. Dwa lata później jednak wycofano się z tego pomysłu. Aktualnie motoryzacyjnym rynkiem w Indiach rządzi należące do Suzuki Marutti, które ma 49 procentowy udział w rynku. To wg. założeń Volkswagena, w przyszłości ma być główny rywal Skody.

Indie są aktualnie trzecim co do wielkości, po Chinach i USA rynkiem motoryzacyjnym na świecie

Podział regionalny marek ma ułatwić pracę nad nowymi projektami i dopasować modele do potrzeb poszczególnych rynków. To oznacza dla Skody przesunięcie lub nawet rezygnację z planów wejścia na rynek amerykański. Taka decyzja zapadła w 2017 roku, ale teraz Czesi będą musieli się skoncentrować na budowie taniego samochodu.

ZOBACZ TAKŻE: Skoda Kodiaq RS: SUV Skody bije rekord na torze

Zobacz również nową Skodę KODIAQ:

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Toyota odczytuje pogodę z ruchu wycieraczek

Toyota wspólnie z japońskim serwisem pogodowym Weathernews rozpoczęły testy nowego systemu, który ma za ...

Pietro Gorlier szefem FCA na Europę

Włosi odetchną  z ulgą. Szefem Fiat Chrysler Automobiles w Europie został ich rodak, Pietro ...

Polacy pracują coraz dłużej na nowy samochód

W styczniu br. statystyczny Kowalski musiał przeznaczyć na zakup nowego samochodu 30 średnich miesięcznych ...

Polskie auto elektryczne wyjedzie z fabryki w Jaworznie za 4 lata

Fabryka samochodów elektrycznych Izera powstanie w Jaworznie w województwie śląskim. Dziś oficjalnie ogłoszona została ...

Nowe funkcje w CEPiK. Teraz łatwiej sprawdzić historię używanego auta

Osoby poszukujące samochodu używanego mają powody do zadowolenia. W życie weszły zmiany w Centralnej ...

8 kwietnia Nissan ostatecznie wyrzuci Carlosa Ghosna

Nissan zapowiedział na 8 kwietnia nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które oficjalnie wygasi mandat Carlosa ...