Bloomberg

Volkswagen poinformował o odroczeniu terminu publikacji bilansu za 2015 r. , bo w dalszym ciągu nie może oszacować skutków skandalu z fałszowaniem danych o emisji spalin

Ponad 4 miesiące po ujawnieniu skandalu we wrześniu w Stanach Volkswagen w dalszym ciągu nie ma technicznego rozwiązania dla prawie 600 tys. samochodów z dieslami, rośnie też  liczba zarzutów. Najważniejsi członkowie rady nadzorczej spotykali się ostatnio częściej, aby dyskutować o skandalu i jak zaksięgować jego skutki w rocznym bilansie, który miął być ogłoszony 10 marca.

Ograniczone grono 20-osobowej rady nadzorczej dyskutowało w środę, w jakim stopniu VW będzie potrzebować wpisania do rocznych wyników odpisów na ten skandal. Kierownictwo grupy ogłosiło teraz, że konferencja prasowa poświęcona bilansowi roku 2015 z 10 marca i WZA zaplanowane na 21 kwietnia odbędą się później, a ich terminy zostaną podane, kiedy tylko będzie to możliwe. Odroczenie tych spotkań wynika z tego, że nadal istnieją pewne otwarte kwestie i wynikające z nich wyliczenia związane z kwestią emisji spalin przez silniki Diesla.

Grapa podała również, że spodziewa się wyniku operacyjnego bez nadzwyczajnych elementów na poziomie poprzedniego roku, zgodnie z prognozami dla 2015 r. Harmonogram publikacji raportu wyjaśniającego podłoże i zakres odpowiedzialności za skandal z emisjami nie jest zagrożony, raport powinien zostać opublikowany w drugiej połowieni kwietnia.

Mogą Ci się również spodobać

Fabryka BMW w Spartanburgu w Południowej Karolinie

BMW wyda miliard euro na fabrykę w Debreczynie

BMW podjął decyzję o budowie pierwszej od prawie 20 lat nowej fabryki w Europie. ...

Wyrok Trybunału, który może zatrzymać TIR-y w Polsce

Wyrok TSUE, który ma być ogłoszony w czwartek, może zamknąć większość polskich dróg dla ...

Jak zdobyć najtańsze OC? 10 kroków do taniego OC

Ubezpieczenie OC, a konkretniej jego ceny, to temat, który niezmiennie elektryzuje kierowców. Choć ostatnio ...

Popularny SUV przechodzi właśnie lifting

Kia Sportage: Pierwsze zdjęcia po liftingu

Popularny SUV Kia Sportage przechodzi właśnie kurację odmładzającą. Poza liftingiem nadwozia i wnętrza najważniejsze ...

Przekaż, o co ci chodzi, spojrzeniem, słowem, gestem…

Polecenia głosowe, gesty – wszystko to sprawia, że sterowanie różnymi funkcjami samochodu ma być ...

Ceny | Mercedes AMG GT 4-Door Coupe: Dużo, ale nie najwięcej

Rodzina AMG powiększyła się o kolejny model. To nowa wersja AMG GT, a jej ...