Bloomberg

Trzech nowych członków czwartego pokolenia rodzin Porsche i Piechów weszło do rady nadzorczej Porsche Automobil Holding (PAH), przekazując nadzór nad Volkswagenem młodszej generacji

PAH mająca 52,2 proc. praw głosu w Volkswagenie wyjaśniła, że jej rada nadzorcza została zwiększona z 6 do 10 członków, co pozwoliło wejść do niej Josefowi Michaelowi Ahorner (57 lat), Stefanowi Piech (47) i Peterowi Daniellowi Porsche (44); w radzie znalazła się tez Marianna Heiss (45) dyrektorka finansowa BBDO Deutschland nie należąca do tych rodzin.

Ahorner jest założycielem i szefem rady nadzorczej platformy marketingowej Emarsys, S. Piech, syn Hansa Michela Piecha dyrektorem firmy mediowej Your Family Entertainment z Monachium. P. D. Porsche właścicielem spółki PDP Holding z Salzburga. Nowi członkowie dołączą do Wolfganga Porsche, Hansa Michela Piecha, Ferdinanda Olivera Porsche. Radę opuści Hans-Peter Porsche (77) wnuk twórcy popularnego VW garbusa, Ferdinanda Porsche.

Analityk motoryzacji w firmie Jefferies, Philippe Houchois uznał, że ta nowa krew może pobudzić zmiany. — Naszym zdaniem to istotne zmiany, bo utrzymują równowagę wpływów obu rodzin i mają zasadnicze znaczenie dla stworzenia nowego kierownictwa Porsche SE i mogą stać się czynnikiem zmiany — dodał.

Od kilkudziesięciu lat oba rodzinne klany prowadziły zakulisową rywalizację o wpływy nad Porsche i Volkswagenem. Obecnemu szefowi rady w PAH, Wolfgangowi Porsche udało się wprowadzić pewną harmonię w stosunkach obu rodzin.

Mogą Ci się również spodobać

Stoisko Volkswagena na salonie w Paryżu w 2016 r.

Volkswagen rezygnuje z salonu w Paryżu

Volkswagen nie będzie mieć swego stoiska na październikowym salonie samochodowym w Paryżu, po raz ...

Range Rover SV Coupe: Najdroższy SUV na polskim rynku

To będzie najdroższy SUV na polskim rynku. Range Rover SV Coupe, który zostanie wyprodukowane ...

Porsche podało nazwę pierwszego, elektrycznego modelu

Przez długi czas spekulowano, jak będzie się nazywać pierwszy, elektryczny model Porsche, znany dotąd ...

Auta będą śledzić każdy ruch kierowcy. Nawet jego emocje

Najnowsze auta będą nawet w stanie stwierdzić, jaki humor ma kierowca i czy na ...

Koniec elektrycznego raju

Elektromobilni muszą sięgnąć do kieszeni – nadchodzi czas opłat za prąd do e-samochodów. Greenway, ...

W poniedziałek akcje Geely na giełdzie w Hongkongu wystrzeliły o 9 proc. w górę. Kurs Daimlera we Frankfurcie spadł o 1 proc.

Chiński Ford wsiada do Mercedesa

Li Shufu, prezes Geely kupując za 9 mld dol. 9,7 proc. akcji Daimlera, znów ...