Bloomberg

Przewodniczący rady nadzorczej Audi, Matthias Müller zaprzeczył twierdzeniom dziennika „Bild” o rychłym odsunięciu prezesa Ruperta Stadlera

Według dziennika, Stadler ma być wymieniony w kwietniu 2018 r. z powodu złego zarządzania skandalem z emisjami spalin przez diesle. „Bild” twierdzi, że Stadlera zastąpi prawdopodobnie prezes Skody Winfried Vahland, a szef Audi zostanie dyrektorem finansowym grupy VW.

– Audi potrzebuje pełnej koncentracji swych szefów i całego personelu pod doświadczonym kierownictwem Ruperta Stadlera, aby sprostać obecnym wyzwaniom i dalej rozwijać markę w przyszłości — przekazał pracownikom Audi Müller będący też prezesem grupy Volkswagen. „Proszę nie zwracać uwagi na bezpodstawne spekulacje w mediach dotyczące personelu”— dodał w emailu do agencji Reutera.

BMW zaprzeczył od razu informacji „Bilda”, że Klaus Fröhlich odpowiadający w zarządzie za R&D jest potencjalnym kandydatem na stanowisko Stadlera.

Prezesa Audi od 2007 r. krytykowano za postępowanie wobec skandalu po przyznaniu się VW we wrześniu 2015. Rada nadzorcza Audi potwierdziła go jednak w maju jednogłośnie na 5-letnią kadencję do 2022 r. Stadler zobowiązał się wówczas, że Audi nie będzie szczędzić wysiłków wobec problemu emisji do czasu zakończenia pracy nad nim, obiecał uczynić najwyższymi punktami odniesienia etykę i prawo.

Audi przyznała się w listopadzie 2015, że jej silniki V6 3,0 miały w Stanach zabronione oprogramowanie pozwalające przechodzić testy na emisję spalin.

Mogą Ci się również spodobać

Huansu X: Chińczycy kopiują Lamborghini

Chiński producent samochodowy Huansu zaprezentował pierwsze zdjęcia swojego modelu o nazwie X. Ma być ...

Dostawczak w abonamencie

Polski startup carsmile, który wystartował z ofertą abonamentowego wynajmu aut dla konsumentów, wprowadza do ...

Uber chce wznowić testy samochodów autonomicznych

Uber chce wznowić testy samochodów autonomicznych na drogach publicznych. Firma zawiesiła testy po tym ...

Seat Leon FR: Zadziorne zwierzę

Kompaktowy Seat z mocnym, benzynowym silnikiem ma wystarczająco hiszpańskiego temperamentu, by jeździć nim z ...

10 razy Mazda CX-5

Mazda od wielu lat stoi w kontrze do globalnych trendów motoryzacyjnych. Ignoruje downsizing, który ...

Warszawski salon Inchcape

Salony Inchcape zarządzane z Polski

Szef Inchcape Motor Polska, należącego do brytyjskiej firmy Inchcape, dealera BMW i Mini, odpowiada ...